Nowy numer 48/2022 Archiwum

Słopnice zapraszają na niedzielę

7 lipca miejscowy samorząd i parafia pw. św. Andrzeja zapraszają na XIV Festyn Parafialny "I ty budujesz kościół".

W tym roku festyn rozpocznie się o godz. 14 Mszą św. w kościele parafialnym. Po niej odbędzie się parada motocyklowa, po której na scenie przy Urzędzie Gminy zagra miejscowa orkiestra strażacka Violin. Dalej zaprezentują się m.in. Mali Słopniczanie, zespół Zbyrcok, orkiestra Echo Podhala, zespół Słopniczanie, a potem formacja break dance Old Foolz Crew, a w końcu gwiazda wieczoru - Whiskey River. Od godz 21 trwać będzie zabawa taneczna przy muzyce zespołu Cyje Zbóje.

Całkowity dochód z festynu przeznaczony jest na prace wokół kościoła. Hasło spotkania: "I ty budujesz kościół" pozostało, choć świątynia jest już od pewnego czasu gotowa. Remont teraz przechodzi plebania, a organizatorom zależy również na pięknym zagospodarowaniu terenu wokół domu Bożego, więc zawsze jest coś do zrobienia.

- Kiedyś festyny były narzędziem integracji wspólnoty i pozyskiwania pieniędzy. Dzięki ofiarom składanym w czasie tego dorocznego wydarzenia udało się zdobyć 10 proc. wartości inwestycji, jaką była budowa świątyni. Dziś wspólnie świętujemy, radujemy się i dziękujemy Bogu i ludziom za to, że budowę zasadniczo mamy już za sobą - mówi ks. Jan Gniewek, proboszcz parafii.

Plan niedzielnego festynu: 

14.00 - Msza św.
14.45 - parada motocyklowa
15.15 - orkiestra strażacka Violin
15.30 - oficjalne rozpoczęcie
15.45 - zespół Mali Słopniczanie
16.15 - zespół Zbyrcok
17.00 - losowanie I
17.45 - orkiestra Echo Podhala
18.15 - zespół Słopniczanie
18.45 - break dance Old Foolz Crew
19.00 - gwiazda wieczoru Whisky River
20.30 - losowanie II
21.00 - zabawa taneczna przy taktach Cyje Zbóje

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy