Nowy numer 08/2020 Archiwum

Czarny Potok. Motopiknik dla kościoła

Prace związane z budową nowej świątyni nabierają tempa, a to jedna z wielu inicjatyw podejmowanych na rzecz tego dzieła.

Do tych wielu inicjatyw podejmowanych na rzecz budowy nowego kościoła w Czarnym Potoku wpisał się pierwszy motopiknik zorganizowany na placu sanktuaryjnym 6 lipca przez grupę pasjonatów i miłośników motoryzacji wywodzących się z tej parafii.

Czarny Potok. Motopiknik dla kościoła   Zabytkowe motory jednego z czarnopotockich parafian. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

W imprezie wzięło udział ok. 150 samochodów różnych marek, a wśród nich także zabytkowe. Niektóre pokonały nawet 540 km, choć już w samej tej parafii nie brakuje fanów motoryzacji. Jeden parafianin posiada ok. 20 zabytkowych motorów.

– Jesteśmy zrzeszeni wokół grupy Leszcze Team, do której należy ok. 15 osób nie tylko stąd. To okazja do spotkania, wspólnej zabawy, a dochód z imprezy postanowiliśmy przeznaczyć na budowę naszego kościoła – mówi Kacper Klag z Jastrzębia, należącego do parafii Czarny Potok, organizator wydarzenia.

Już 14 lipca z kolei mieszkańcy pobliskiego Szczereża zapraszają na „Piknik rodzinny”, podczas którego także będzie prowadzona kwesta na budowę nowej świątyni w Czarnym Potoku.

Czarny Potok. Motopiknik dla kościoła   Prace związane z budową nowej świątyni są już widoczne. Beata Malec-Suwara /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama