Nowy numer 08/2020 Archiwum

Ksiądz Janusz Kłęczek - Mielczaninem Roku 2018

Od kilkunastu lat jest proboszczem najstarszej mieleckiej parafii.

Decyzją czytelników tygodnika regionalnego "Korso", a także Kapituły plebiscytu "Mielczanin Roku" ks. prał. Janusz Kłęczek, proboszcz parafii pw. Świętego Mateusza z Mielca, został wyróżniony tytułem "Mielczanin Roku 2018" i otrzymał skałkę Korso. Został uhonorowany za dotychczasową działalność społeczną, gospodarczą, samorządową, naukową, kulturalną i sportową na rzecz miasta i powiatu.

- Jako przedstawiciele samorządu powiatu mieleckiego podczas Gali wręczyliśmy upominek oraz złożyliśmy jak najbardziej zasłużone gratulacje księdzu proboszczowi - mówi Zbigniew Tymuła, radny powiatu mieleckiego.

Ks. Janusz Kłęczek od 11 lat pełni urząd proboszcza najstarszej mieleckiej parafii św. Mateusza. Sukcesywnie dokłada starań, by ożywić mielecką starówkę. Dzięki współpracy z magistratem udało się przeprowadzić gruntowną modernizację rynku i ulicy Mickiewicza, a także konserwację kościółka św. Marka. Przy parafii powołano Dom Dziennego Pobytu dla seniorów, a bazylika św. Mateusza przeszła gruntowną konserwację fresków. W grudniu 2017 roku przy niej biskup tarnowski Andrzej Jeż powołał mielecką kapitułę, a w marcu 2018 roku odbyła się uroczysta instalacja kanoników.

Wtedy w rozmowie nami ks. Janusz Kłęczek, jej prepozyt, mówił, że co roku spotyka go tu jakaś niespodzianka. - Co roku wydarza się coś takiego, co mocno wpływa na moją przyszłość i historię życia - dodał.

Z pewnością i to wyróżnienie przyznane przez czytelników tygodnika, jak i kapitułę plebiscytu doda skrzydeł do dalszego działania. Gratulujemy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama