Nowy numer 08/2020 Archiwum

Dziś drugi piątek miesiąca. Zapraszamy do Zawady

W rodzinnej parafii bł. ks. Zbigniewa Strzałkowskiego odbywa się specjalne nabożeństwo przez wstawiennictwo błogosławionego.

Rodzinna parafia bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego zaprasza do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo błogosławionego.

Pochodzący stąd franciszkanin został zamordowany w Peru w drugi piątek sierpnia 1991 roku. Jako pierwszy polski misjonarz poniósł śmierć męczeńską razem ze swoim współbratem bł. o. Michałem Tomaszkiem. Obu 5 grudnia 2015 papież Franciszek wyniósł na ołtarze i ogłosił błogosławionymi.

Pisaliśmy o tym m.in. tutaj:

W Zawadzie koło Tarnowa organizowany jest co roku „Memoriał im. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego”. Jego imię od 1996 nosi miejscowa szkoła podstawowa, a także jedna z ulic w Tarnowie.

Dziś drugi piątek miesiąca. Zapraszamy do Zawady   Zawadzka parafia wraz z miejscową szkołą podejmują wiele inicjatyw upamiętniających błogosławionego rodaka. Teraz zapraszają do wspólnej modlitwy za jego wstawiennictwem. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

W drugie piątki miesiąca w kościele parafialnym w Zawadzie, gdzie o. Zbigniew Strzałkowski w 1986 roku odprawił swoją Mszę św. prymicyjną, odbywa się wieczorne nabożeństwo, w czasie którego polecane są Bogu intencje przez wstawiennictwo błogosławionego krajana. Wierni wpisują je do wyłożonej księgi bądź przesyłają przez internet. Po Mszy św. jest ucałowanie relikwii bł. o. Zbigniewa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama