Nowy numer 07/2020 Archiwum

Modlitwa wróci

Tutaj na każdej niemal górze stoi kapliczka. Najnowszą poświęcił bp Stanisław Salaterski.

Kaplica pw. Miłosierdzia Bożego na Zawadce-Rozdzielu jest pamiątką peregrynacji obrazu „Jezu, ufam Tobie” po parafiach diecezji. Na 100. rocznicę objawień w Fatimie została tam umieszczona figura Matki Bożej Fatimskiej.

13 lipca bp Stanisław Salaterski poświęcił tę kaplicę. Na miejsce wierni dotarli po trzy- godzinnej pielgrzymce z kościoła parafialnego. Jak wyjaśnia proboszcz ks. Stanisław Berdzik, pielgrzymka miała charakter wynagradzający za zniewagi, jakich doznaje Matka Najświętsza zwłaszcza w ostatnim czasie w naszej ojczyźnie. Modlono się także o powołania kapłańskie i zakonne. Polecano intencje wszystkich uczestników pielgrzymki i tych, którzy nie mogli wziąć udziału w nabożeństwie. Na szczycie góry biskup przewodniczył Mszy św. – Wasza wspólnota parafialna odznacza się wielką pobożnością oraz wieloma powołaniami kapłańskimi i zakonnymi. Wprawdzie ksiądz proboszcz ubolewa, że aktualnie nie ma połowy kleryków z Tęgoborzy w seminarium, ale może tak będzie – mówił żartobliwie biskup. Dodał, że skoro na każdej górze, która należy do tęgoborskiej parafii, jest jakaś kaplica, to modlitwa przy nich wróci Bożym błogosławieństwem i powołaniami kapłańskimi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama