Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Syn piekarza na ołtarzach

W Lipnicy Murowanej trwa tygodniowy odpust ku czci św. Szymona. Centralne uroczystości zaplanowano na 21 lipca.

W czwartek 18 lipca w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, syna piekarza, franciszkanina, niezrównanego kaznodziei i opiekuna chorych na dżumę.

O tym, kim był św. Szymon przeczytacie w tekście "Trzy x Jezus". Zapraszamy też do obejrzenia filmu, w którym proboszcz par. Miłosierdzia Bożego w Brzesku ks. Wojciech Werner opowiada o tym, jak św. Szymon może nas nauczyć mądrości:

180 Sekund - 7 Darów Ducha Świętego - ks. Wojciech Werner - Odcinek 1
Profetopl

W jego rodzinnej miejscowości Lipnicy Murowanej od 14 do 21 lipca trwa tygodniowy odpust, a centralne uroczystości zaplanowano na niedzielę 21 lipca.

- W niedziele odpustową 21 lipca Msze św. będą o godz. 7, 11, i 15. Sumę odpustową o godz. 11., rozpoczniemy procesją z relikwiami z sanktuarium św. Szymona przez Rynek do ołtarza polowego. Przy kościele św. Szymona gromadzimy się już o godz. 10.45. Uroczystej Sumie będzie przewodniczył bp Jan Piotrowski. Eucharystia będzie transmitowana przez radio RDN. Zaś o godz. 16. rozpocznie się XXX Przegląd Piosenki Religijnej o Statuetkę św. Szymona, który zakończy koncert zespołu Filii Dei z Porąbki Uszewskiej - informuje ks. proboszcz Mariusz Jachymczak.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy