Nowy numer 07/2020 Archiwum

Zaśpiewali Matce Bożej we Lwowie

Chór mieszany Canticum Iubilaeum nie próżnuje. Podczas podróży na Ukrainę koncertował m.in. w katedrze lwowskiej.

Chór mieszany Canticum Iubilaeum pod dyrekcją Marka Michalika przebywał we Lwowie. Zespół zwiedził miasto i mógł zaśpiewać m.in. w gmachu Opery Lwowskiej i w katedrze ormiańskiej. Na Cmentarzu Łyczakowskim chór złożył kwiaty i znicz oraz wykonał „Rotę” przy grobie Marii Konopnickiej, autorki hymnu. Na Cmentarzu Orląt Lwowskich zespół także złożył znicz i biało-czerwone kwiaty, a w hołdzie wszystkim poległym w bitwie o Lwów i Małopolskę Wschodnią w latach 1918-1920, oraz zmarłym w latach późniejszych, wykonał m.in. hymn Polski. 

Koncert w archikatedrze lwowskiej.   Koncert w archikatedrze lwowskiej.
Archiwum chóru

Głównym wydarzeniem podróży do Lwowa była Msza św. i koncert w bazylice archikatedralnej pw. Najświętszej Marii Panny. Podczas Eucharystii i w czasie koncertu przy organach zasiadł Jakub Garbacz - organista archikatedry w Łodzi, a partie solowe wykonała Jadwiga Postrożna - solistka Opery Wrocławskiej. Podczas koncertu została wykonana specjalna kompozycja dla Matki Bożej Łaskawej Ślicznej Gwiazdy Lwowa, czczonej w lwowskiej katedrze. Mszy świętej przewodniczył ks. dr Krzysztof Szebla, muzykolog pochodzący z Mielca. Honorowy patronat nad koncertem objął abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama