Nowy numer 07/2020 Archiwum

Dzieci gór w Nowym Sączu po raz 27!

W niedzielę 21 lipca rozpocznie się międzynarodowy festiwal dziecięcych zespołów regionalnych.

Święto Dzieci Gór wystartuje w Nowym Sączu już po raz 27. Tydzień z folklorem reprezentowanym przez zespoły z Polski, Węgier, Białorusi, Albanii, Hiszpanii, Tajwanu i Słowenii rozpocznie się 21 lipca i potrwa do 28 lipca.

Dzieci spotkają się tradycyjnie na wspólnej modlitwie podczas Mszy św. festiwalowej, która będzie celebrowana w bazylice św. Małgorzaty na rozpoczęcie festiwalu 21 lipca o 10.30 oraz na jego zakończenie, 28 lipca również o 10.30.

ŚWIĘTO DZIECI GÓR 2019 | Spot promocyjny
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

Do najbardziej widowiskowych wydarzeń festiwalu będzie należała parada ulicami miasta na sądecki rynek, która rozpocznie się 21 lipca o godz. 19.30.

Na płycie rynku zaplanowano o godz. 20 koncert inauguracyjny.  W ciągu tygodnia na scenie przed ratuszem będą się prezentowały w międzynarodowych duetach zespoły uczestniczące w festiwalu. Dzieci zawitają także do pobliskich miasteczek. Wystąpią w Krynicy – Zdroju, Piwnicznej – Zdroju, Muszynie, Tyliczu i Bieczu oraz Krościenku n. Dunajcem.

Finałowy koncert festiwalu odbędzie się 28 lipca w hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej 34 o godz. 19. Pełny program 27. Święta Dzieci Gór znajdziecie na stronie festiwalu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama