Nowy numer 09/2020 Archiwum

Zabawa. Listy do K., czyli X Miasteczko Modlitewne przejdź do galerii

Przy sanktuarium bł. Karoliny rozpoczęły się wakacyjne rekolekcje młodych, które zakończą bal i świętowanie urodzin patronki młodzieży.

Zuza i Iwona z grupy rejestrującej przyjeżdżających na Miasteczko informują, że w rekolekcjach chce uczestniczyć ponad 150 osób. - Młodzi przyjadą z Dąbrowy Tarnowskiej, Krakowa, Limanowej, Tarnowa, Tuchowa, z okolic Rzeszowa. Sosnowca, Suchej Beskidzkiej. Będziemy też gościć młodych z Ukrainy - mówią dziewczyny.

One same przyjechały do Zabawy, ponieważ przyciągnęła ich Karolina. - Bo ma swój niepowtarzalny urok, który przyciąga dzięki jej zaletom duchowym. Karolina pomaga nam przybliżyć się do Boga, chcemy ją naśladować. Ponadto stanowimy zgraną wspólnotę, młodą rodzinę, która dobrze się rozumie. Mamy burmistrza, opiekę duchową księdza i sióstr, opiekę medyczną. Nie potrzebujemy jedynie miasteczkowej policji - podkreślają z uśmiechem dziewczęta.

Karolina przyciąga młodych.   Karolina przyciąga młodych.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Kleryk Łukasz ze zgromadzenia księży misjonarzy działał wcześniej w KSM, ale nie mógł jakoś wybrać się do Zabawy, by wziąć udział w Miasteczku. - Dopiero teraz mam więcej czasu. Od zawsze mnie tu ciągnęło, zwłaszcza że w wielu sprawach mogłem na Karolinę liczyć. Ta dziewczyna promieniuje odwagą i bezkompromisowością. Trochę nam, młodym, tego brakuje. Karolina pomaga uwierzyć, że można iść za Bogiem na całość i jednocześnie być szczęśliwym człowiekiem - mówi przyszły kapłan.

Kl. Łukasz zamieszka w Miasteczku w namiocie, podobnie jak inni jego uczestnicy.   Kl. Łukasz zamieszka w Miasteczku w namiocie, podobnie jak inni jego uczestnicy.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Tegoroczne Miasteczko Modlitewne ma hasło: „Listy do K.” i potrwa od 27 lipca do 2 sierpnia. Duchowym przewodnikiem młodych będzie ks. Stanisław Kłyś z Krościenka n. Dunajcem. Młodzi sporo czasu spędzą na modlitwie, w tym na codziennej Mszy św. przy relikwiach bł. Karoliny. Władze Miasteczka zaplanowały spotkanie z przedstawicielem stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, z Kubą Blycharzem i Olą Maciejewską z zespołu niemaGotu. W środę 31 lipca o godz. 19 rozpocznie się wieczór wspomnień, bo Miasteczko ma już 10 lat. A potem młodzi zatańczą na miejskim balu. 2 sierpnia, w urodziny bł. Karoliny, Mszy św. na zakończenie rekolekcji będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama