Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tęgoborze. 70 lat w kole przejdź do galerii

Uroczystą Mszą św., folklorystycznym piknikiem i biesiadą dziękowano za istnienie Koła Gospodyń Wiejskich.

W Tęgoborzy 28 lipca uroczyście świętowano 70-lecie istnienia Koła Gospodyń Wiejskich. Jubileusz rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym. - Panie z koła są bardzo zaangażowane także w życie parafii, pomagają nam przeżywać najważniejsze uroczystości w naszej wspólnocie. Ponadto członkinie koła działają w Caritas, grupie biblijnej. Ostatnio przygotowały też agapę na zakończenie poświęcenia kaplicy na Zawadce-Rozdzielu. Poszliśmy tam pieszo z figurą Matki Bożej Fatimskiej, przeszło 6 kilometrów. Po Eucharystii sprawowanej przez bp. Stanisława Salaterskiego panie z koła podjęły wszystkich wspaniałym poczęstunkiem - mówi ks. proboszcz Stanisław Berdzik.  

W drugiej części jubileuszowych obchodów panie wraz z zaproszonymi gośćmi poprowadziły ulicami miejscowości barwny korowód na plac przy Domu Strażaka, gdzie odbyły się Tęgoborskie Spotkania z Folklorem.

- Koło Gospodyń Wiejskich powstało w Tęgoborzy w 1949 roku założone przez panią Anielę Biedroń. W początkowym okresie koło bardzo zasłużyło się dla życia społecznego i gospodarczego wsi. Przyczyniało się do zaktywizowania kobiet, animowało życie kulturalne miejscowości, parafii i całego regionu. Uczestniczyłyśmy w wielu konkursach folklorystycznych, lokalnych i ogólnopolskich, przywożąc z nich nieraz pierwsze nagrody. Dzięki kołu mogłyśmy zwiedzić wiele pięknych miejsc w Polsce, a także za granicą. O Tęgoborzy mogłyśmy nawet opowiedzieć i zaśpiewać w Narviku czy Brukseli. Obecnie do koła należą 72 kobiety - mówiła Józefa Salamon, przewodnicząca koła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama