Nowy numer 15/2020 Archiwum

Dwa długie, jeden krótki

– Uciekamy przed łatwizną i dlatego na obozie wybieramy życie proste – mówią harcerki ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”.

Metoda

Ktoś może się zżymać, że surwiwalowy tryb życia bardziej pasuje do chłopców. Maria Dziok tłumaczy, że dziewczęta na obozach żyją tak samo jak chłopcy. – Tyle że dajemy kobiecy sznyt temu, co robimy. Nie działamy wyczynowo – mówi. – Młodzi w pewnym wieku są tacy sami – przekonuje s. Agata Gunia, służebniczka starowiejska, która tworzyła w Grybowie harcerstwo Zawiszy dla dziewcząt. – Robert Baden Powell, założyciel skautingu, myślał o chłopcach, ale metodę wymyślił uniwersalną. Młodych, którzy niezależnie od płci lubią wyzwania, trzeba rozpalić, a potem ich poprowadzić – mówi.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama