Nowy numer 14/2020 Archiwum

Pielgrzymi z Mielca jadą rowerami na Jasną Górę

Pokonują ok. 120 km dziennie. W dwa dni będą na miejscu.

To już III Parafialna Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę z parafii Ducha Świętego w Mielcu. W tym roku uczestniczy w niej blisko 50 osób, w tym dwóch księży - proboszcz ks. Waldemar Ciosek i wikariusz ks. Tomasz Krawiec.

Do Jasnogórskiej Pani pielgrzymi wyruszyli w poniedziałek 29 lipca rano. Na miejsce planują dotrzeć już we wtorek 30 lipca wieczorem. W sumie każdego dnia mają do pokonania ok. 120 km.

Dla niektórych osób jest to jedyna możliwość, by zaznając pielgrzymiego trudu, dotrzeć na Jasną Górę, dla innych tylko jeden ze sposobów pielgrzymowania, bo przemierzą ten sam szlak w połowie sierpnia z Pieszą Pielgrzymką Tarnowską.

Jak informuje ks. Waldemar Ciosek, oprócz indywidualnych intencji, które pielgrzymi wiozą przed tron Matki Bożej, towarzyszy im wspólna modlitwa za parafię, która za rok będzie przeżywać 40. rocznicę powstania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama