Nowy numer 15/2020 Archiwum

"Pewność" i kawa z Edmundem - 7 sierpnia

Siostry służebniczki dębickie zapraszają wszystkich mieszkańców Dębicy i regionu do dziękczynienia Bogu za dar 20. rocznicy beatyfikacji ich założyciela.

Wspólne dziękczynienie odbędzie się w dzień liturgicznego wspomnienia bł. Edmunda Bojanowskiego - 7 sierpnia.

"Bł. Edmund Bojanowski - serdecznie doby człowiek, założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP od ponad 100 lat posługujących w Dębicy oraz patron Stowarzyszenia Dobroć, chociaż żył w XXVIII wieku - nadal inspiruje" - przekonują siostry. - "Jest przykładem poświęcenia w służbie drugiemu człowiekowi. Uczy troski o właściwe wychowanie dzieci, mądrej pomocy ubogim oraz wrażliwości na potrzeby chorych i starszych" - wyliczają. 

Tak więc siostry wszystko zaplanowały, by wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Dobroć w ramach projektu "Razem w kierunku pewności jutra" współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Dębica oraz Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Dębickich, stało się wspaniałą okazją do lepszego poznania Edmunda Bojanowskiego i zaczerpnięcia od niego inspiracji do czynienia dobra.

Spotkanie rozpocznie się Mszą św. dziękczynną w kościele klasztornym 7 sierpnia o godz. 15. Po niej, o godz. 16, w auli bł. Edmunda Bojanowskiego odbędzie się pokaz filmu "Pewność". Na zakończenie siostry zaplanowały spotkanie przy "Kawie z Edmundem".

Zobacz zwiastun filmu:

Pewność (2017) HD - zwiastun PL.
Centrum Dzieł Społecznych Edmunda Bojanowskiego

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama