Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kilkaset porcji grochówki dla pielgrzymów

Pątnicy Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki, która zmierza na Jasną Górę, zawitali dziś do Radomyśla Wielkiego.

Pielgrzymowanie do Jasnogórskiej Pani rozpoczęli 4 sierpnia o godz. 6.30 w Rzeszowie Mszą świętą na Placu Farnym. 42. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbywa się pod hasłem „Musicie być mocni". Po nabożeństwie w drogę wyruszyło ok. 1,5 tysiąca osób w 13 grupach.

Tradycyjnie już w drugim i trzecim dniu pielgrzymki pątnicy przechodzą przez radomyską gminę. 6 sierpnia od strony Rudy dotarli do Radomyśla Wielkiego. Tu o godz. 9 przy kościele odbyła się Msza św. polowa, koncelebrowana, pod przewodnictwem biskupa seniora diecezji rzeszowskiej Kazimierza Górnego.

Kilkaset porcji grochówki dla pielgrzymów   Mszy św. w Radomyślu przewodniczył biskup senior diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny. arch. Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim

Tradycyjnie już radomyślanie byli gościnni dla pielgrzymów, na których czekała grochówka (przygotowana przez strażaków z OSP Dulcza Mała i radomyskich wędliniarzy Andrzeja Krzystyniaka i Władysława Giżę). Ciepły posiłek dla pielgrzymów wydali po raz szósty. W sumie poszło kilkaset porcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama