Nowy numer 07/2020 Archiwum

Kraków. Murem za metropolitą

Tarnowscy diecezjanie pojechali modlić się za abp. Marka Jędraszewskiego. - Ważna jest solidarność - podkreślają.

Jak informuje Monika Łącka, nasza koleżanka z krakowskiej edycji GN, wśród kilku tysięcy osób modlących się 10 sierpnia pod Franciszkańską 3 w intencji abp. Marka Jędraszewskiego byli tarnowscy diecezjanie, którzy pojechali poprzeć swojego metropolitę, atakowanego za fragment kazania wygłoszonego w 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

- Popieramy arcybiskupa, a to, co wydarzyło się w ostatnich dniach, jest po prostu ubliżaniem metropolicie krakowskiemu. Jesteśmy więc tutaj w obronie wartości - polskich, katolickich, chrześcijańskich, a także w obronie człowieka, który mówi prawdę - mówili Józef, Zbigniew, Stefan i Tomasz z Nowego Sącza, dodając, że nie ma znaczenia, iż są z diecezji tarnowskiej, bo w takiej sytuacji, jaka ma miejsce, ważna jest solidarność.

Warto dodać, że diecezja tarnowska razem z archidiecezją krakowską i diecezją bielsko-żywiecką tworzą metropolię krakowską, na której czele stoi arcybiskup krakowski.

Więcej przeczytacie na stronie "Gościa Krakowskiego" w tekście "Kilka tysięcy osób modliło się w intencji abp. Marka Jędraszewskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • anioł 4
    11.08.2019 11:35
    Byłoby dobrze, żeby i nasz ks. biskup zajął oficjalne stanowisko w obronie abpa. Metropolity naszej przecież Archidiecezji.
    doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama