Nowy numer 09/2020 Archiwum

Jamna. Radosny pogrzeb Matki Boskiej, wniebowzięcie i polonez

Dwa dni potrwają uroczystości związane z Wniebowzięciem NMP w znanym w całej Polsce ośrodku dominikańskim.

W środę 14 sierpnia rozpoczną się na Jamnej Dni Pojednania, odpust maryjny oraz Dni o. Jana Góry. Wydarzenia rozpocznie koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 w kościele sanktuaryjnym. Na 15.30 zaplanowano misterium „Radosny pogrzeb Matki Bożej”, a następnie Mszę św. i całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

Podczas Sumy będzie błogosławieństwo kwiatów i ziół.   Podczas Sumy będzie błogosławieństwo kwiatów i ziół.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Główne uroczystości odbędą się 15 sierpnia. Przed południem o godz. 10 przy pomniku obok kościoła odbędzie się patriotyczny apel pamięci żołnierzy AK i mieszkańców Jamnej. Suma zostanie odprawiona o godz. 11, a po niej na łące przed Domem św. Jacka uczestnicy spotkania zatańczą m.in. koronacyjnego poloneza. O 13.20 zaplanowano koncert Haliny Frąckowiak z zespołem.

Jamna zaprasza!   Jamna zaprasza!
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama