Nowy numer 04/2020 Archiwum

Brzesko-Słotwina. Śpiewem, światłem i piaskiem przejdź do galerii

Chór parafialny świętował swoje 10-lecie w 60. roku istnienia parafii Matki Bożej Częstochowskiej.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia w kościele w Brzesku - Słotwinie odbył się koncert chóru parafialnego, który świętował 10-lecie istnienia. - Ta rocznica wpisuje się w trwającą już 60 lat historię naszej parafii - podkreśla ks. proboszcz Kazimierz Grych.

Chór pod dyrekcją Piotra Janiszewskiego zaśpiewał utwory muzyki sakralnej z towarzyszeniem kwintetu smyczkowego, tenora Tomasza Świerczka oraz organisty Jakuba Woszczalskiego. Koncert prowadziła Barbara Serwin.

Magdalena Suszek Bąk wykonuje obrazy z piasku.   Magdalena Suszek Bąk wykonuje obrazy z piasku.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Podczas wykonywanych utworów artystka Magdalena Suszek Bąk prezentowała historię czczonego w kościele ikony Matki Bożej Częstochowskiej oraz parafii w Brzesku - Słotwinie tworząc obrazy z piasku i soli. - Nasze dzieje są nierozłącznie związane z obrazem Maryi, która jest z nami od ponad 150 lat. Zawdzięczamy Matce Bożej wiele łask - mówiła Barbara Serwin.  

Chórzyści dziękują dyrygentowi Piotrowi Janiszewskiemu.   Chórzyści dziękują dyrygentowi Piotrowi Janiszewskiemu.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Chórzyści podkreślają, że prócz śpiewania mają wielką satysfakcję z bycia razem. - Tworzymy wspólnotę i czujemy się śpiewającą rodzina - mówią. Chór powstał w 2008 roku z inicjatywy Piotra Janiszewskiego. Śpiewa podczas uroczystości w kościele parafialnym i poza nim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama