Nowy numer 23/2021 Archiwum

Sterkowiec. Biskup wita podróżnych przejdź do galerii

Nieopodal przystanku PKP mieszkańcy wsi z wdzięczności za opiekę postawili kapliczkę z figurą św. Stanisława, która będzie witała pielgrzymujących do jego sanktuarium w Szczepanowie.

W czwartek 15 sierpnia mieszkańcy Sterkowca, miejscowości należącej do szczepanowskiej parafii, przygotowali wieniec dożynkowy, który został uroczyście przywieziony do bazyliki św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie. - Dawniej każda z pięciu wsi należących do parafii robiła swój wieniec, ale rolnictwo, uprawa ziemi u nas prawie zanikły, więc co roku inna miejscowość przygotowuje dożynkowe dziękczynienie - mówią starsi szczepanowscy parafianie.

Poświęcenie kapliczki.   Poświęcenie kapliczki.
ks. Adam Lelito /Foto Pasterz

Wieniec dożynkowy został pobłogosławiony podczas Mszy św. w szczepanowskiej bazylice przez ks. prał. Władysława Pasiuta, kustosza sanktuarium św. Stanisława. Po południu w Sterkowcu, przy stacji PKP, nieopodal przejazdu kolejowego i przystanku, została poświęcona kapliczka z figurą patrona Polski. Mieszkańcy Sterkowca ufundowali ją z wdzięczności św. Stanisławowi za opiekę.

Dożynkowe dziękczynienie zakończył rodzinny piknik. Gośćmi byli m.in. włodarze miasta i gminy Brzesko oraz szczepanowscy parafianie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama