Nowy numer 18/2021 Archiwum

Pasierbiec. Pocieszenie, łaski, cuda i podziękowania

Kustosz sanktuarium na pasierbieckim wzgórzu zaprasza na uroczystości odpustowe.

Dziś, 17 sierpnia, pielgrzymką strażaków rozpoczyna się odpust w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Mszy św. z nowenną o godz. 18 przewodniczył będzie strażak - i jeszcze do niedawna kapelan strażaków powiatu limanowskiego - ks. Stanisław Kaczka.

Swój dzień modlitwy na pasierbieckim wzgórzu będą mieć także pracownicy służby zdrowia, rodziny, stowarzyszenia i ruchy, młodzież, chorzy, kapłani, grupy modlitewne, rolnicy i rzemieślnicy.

W środę 21 sierpnia Mszy św. o godz. 11 w intencji chorych przewodniczył będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Wtedy także odbędą się błogosławieństwo i sakrament namaszczenia chorych.

W piątek 23 sierpnia w czasie Mszy św. o godz. 18 do sanktuarium zostaną uroczyście wprowadzone relikwie błogosławionych misjonarzy męczenników - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. O godz. 19 Drogę Krzyżową z relikwiami błogosławionych poprowadzi o. Andrzej Prugara. Przy stacji XIV, którą w Pasierbcu obrazuje rzeźba ks. Jana Czuby i o. Zbigniewa Strzałkowskiego składających ciało Pana Jezusa do grobu, nastąpi ucałowanie relikwii.

Niedziela 25 sierpnia to centralny dzień odpustu ku czci MB Pocieszenia na pasierbieckim wzgórzu. Tradycyjnej pasterce maryjnej o północy będzie przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz, zaś Sumie odpustowej o godz. 11 bp Mirosław Gucwa, biskup diecezjalny diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej.

Pasierbiec. Pocieszenie, łaski, cuda i podziękowania   Na odpust zaprasza pielgrzymów kustosz sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia ks. Bogdan Stelmach. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

- Serdecznie wszystkich zapraszam do naszego sanktuarium. Jest takie porzekadło, że jak ci już nic nie pomoże, to jedź do Pasierbca. Maryja albo wyprosi ci cud, albo cię pocieszy w inny sposób, ale zawsze odnajdziesz tutaj pokój serca - mówi ks. Bogdan Stelmach, kustosz sanktuarium.

Przyznaje, że ciągle styka się z ludźmi, którzy opowiadają o tym, że im się w życiu poprawiło, że z czyimś zdrowiem jest lepiej, że zagrożona ciąża zakończyła się szczęśliwym rozwiązaniem. - Nasze sanktuarium mogłoby się stać biblioteką takich łask, próśb i podziękowań - twierdzi kustosz.

Pasierbiec. Pocieszenie, łaski, cuda i podziękowania   Związek "Gościa Tarnowskiego" z sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu sięga jego poczatków. To 26 lat temu do pielgrzymów na pasierbieckim wzgórzu trafił pierwszy numer tarnowskiej edycji GN. ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Rok temu w Pasierbcu jako wspólnota „Gościa Tarnowskiego”, redaktorów, i czytelników dziękowaliśmy za 25-lecie naszego diecezjalnego tygodnika.

Program odpustu znajdziecie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama