Nowy numer 09/2020 Archiwum

Zmarł ks. Fryderyk Bajorek

Przez 25 lat był proboszczem w Jurkowie k. Czchowa, a ostatnio mieszkańcem Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

W dniu 21 sierpnia 2019 roku zmarł ks. Fryderyk Bajorek - emeryt w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie, emerytowany proboszcz parafii Jurków.  

Ks. Fryderyk Bajorek urodził się 22 listopada 1948 roku w Łęgu Tarnowskim. Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Jerzego Ablewicza 27 maja 1973 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Bobowa, Mielec - św. Mateusza, Nowy Sącz - Matki Bożej Niepokalanej, Chojnik. W latach 1983 - 1990 pełnił urząd proboszcza parafii Chojnik, a w latach 1990 - 2015 był proboszczem w Jurkowie. Ponadto sprawował obowiązki wicedziekana dekanatu Czchów. Po złożeniu urzędu proboszcza pozostał w parafii Jurków w charakterze rezydenta. Ostatnio mieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Msza święta za śp. ks. Bajorka zostanie odprawiona w kaplicy Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie w piątek 23 sierpnia o godz. 9.

Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana w kościele pw. Przemienienia Pańskiego i Bożego Miłosierdzia w Jurkowie 23 sierpnia o godz. 14. Następnie ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama