Nowy numer 09/2020 Archiwum

Królowa Górna. Z Rumunii do Maryi

Miejscowa parafia, jako jedyna w diecezji, znalazła się na trasie 1000-kilomterowej pielgrzymkowej sztafety biegowej.

W środę 21 sierpnia parafia Narodzenia NMP w Królowej Górnej ugościła uczestników sztafety biegowej z Rumunii do Polski.

Biegacze wystartowali 17 sierpnia z sanktuarium maryjnego w Şumuleu Ciuc w Rumunii. Pokonując trasę około 1000 kilometrów, przez Rumunię, Węgry i Słowację, chcą dotrzeć 23 sierpnia na Jasną Górę.  

W Rumunii. Na początku pielgrzymki.   W Rumunii. Na początku pielgrzymki.
FB

Mottem tegorocznej pielgrzymki biegowej z Rumunii na Jasną Górę są słowa św. Jana Pawła II „Bóg dokonał już rzeczy niezwykłych, trzeba dalej iść w tym kierunku z ufnością i zapałem (…), wierząc w Chrystusa”.

W drodze na Jasną Górę.   W drodze na Jasną Górę.
FB

Pomysłodawcą sztafety jest Marian Płaszczyk z Knurowa, który co roku organizuje pielgrzymki biegowe z Knurowa na Jasną Górę.

- Jest to świadectwo naszej wiary. Jedyna droga to wierność Chrystusowi i Matce Bożej - mówią organizatorzy pielgrzymki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama