Nowy numer 09/2020 Archiwum

Pasierbiec. Zapraszamy Czytelników na odpust

To już ostatnie dni, by wybrać się do Matki Bożej Pocieszenia. Można za dnia albo… nocą.

Jeszcze tylko kilka dni pozostało do zakończenia odpustu w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu.

W piątek 23 sierpnia o godz. 18 na Mszy św. zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego oraz o. Michała Tomaszka, męczenników z Pariacoto. Relikwie będą niesione w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 19. Pielgrzymi będą mogli oddać im cześć przy ostatniej stacji monumentalnej Drogi Krzyżowej znajdującej się przy sanktuarium.

Pasterka maryjna w Pasierbcu.   Pasterka maryjna w Pasierbcu.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Centralne uroczystości zaplanowano na sobotę 24 i niedzielę 25 sierpnia. Maryjną pasterkę z soboty na niedzielę odprawi bp Leszek Leszkiewicz. A uroczystej Sumie o godz. 11 25 sierpnia będzie przewodniczył bp Mirosław Gucwa, ordynariusz diecezji Bouar w Republice Środkowej Afryki.

Wyjątkowymi pątnikami, którzy będą uczestniczyć w Sumie, będą pielgrzymi z Bochni. Po Mszy św. o 22.30 spod kościoła pw. Jana Nepomucena wyruszy 27 już piesza pielgrzymka do Pasierbca. Pątnicy zamierzają dotrzeć do sanktuarium na uroczystą Sumę.

Uroczystość Matki Bożej Pocieszenia będzie również okazją do wspomnienia 26. rocznicy ukazania się pierwszego numeru „Gościa Tarnowskiego”. Zapraszamy Czytelników do Pasierbca! Będzie na Was czekał niedzielny numer naszego tygodnika z tekstem poświęconym sanktuarium w Pasierbcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama