Nowy numer 08/2020 Archiwum

Oni tutaj są

Do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia wprowadzono relikwie błogosławionych misjonarzy męczenników.

Na pasierbieckie wzgórze 23 sierpnia, w czasie wielkiego odpustu, ojcowie franciszkanie z Krakowa dokonali uroczystego wprowadzenia do sanktuarium relikwii błogosławionych o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego – pierwszych polskich misjonarzy męczenników.

– Oni tutaj są. Są nadziei promiennym znakiem. Ich krew do nowego życia budzi nas – mówił słowami z hymnu beatyfikacyjnego misjonarzy męczenników ks. Bogdan Stelmach, miejscowy kustosz. Mszy św. przewodniczył franciszkanin o. Andrzej Prugar. Opowiadał o życiu błogosławionych, których znał osobiście. – Zachowanie misjonarzy, szczególnie w ostatnich godzinach życia, ich kroki, słowa upodobniły ich w niezwykły sposób do Jezusa na drodze krzyżowej – mówił. Przy stacji złożenia do grobu ciała Pana Jezusa, gdzie na pasierbieckiej Golgocie czynią to męczennicy misjonarze, tj. bł. o. Zbigniew Strzałkowski i ks. Jan Czuba, nastąpiło ucałowanie relikwii błogosławionych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama