Nowy numer 08/2020 Archiwum

Są lepsi od nas

Kiedy czytamy słowa Chrystusa, mówiącego, aby nie wybierać pierwszych miejsc na uczcie, na którą nas zaproszą, spróbujmy pomyśleć o tym, jak postrzegamy siebie, i o priorytetach, którymi się kierujemy w życiu

Wielu z nas chyba przecenia samych siebie i ma poczucie bycia lepszym od tych, którzy żyją obok. Oczekujemy, że to jednak dla nas zarezerwowane będą te pierwsze miejsca. Utwierdzają nas w tym media, wmawiające nam, że to my jesteśmy najlepsi i najdoskonalsi. Nie umiemy ocenić się obiektywnie i chyba nie wierzymy Chrystusowi, który mówi, że są lepsi od nas. Czas zastanowić się nad Jego słowami i znaleźć swoje właściwe miejsce w relacji do Boga i ludzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama