Nowy numer 43/2020 Archiwum

Diecezja. Trzy tygodnie odpustu naraz

Aż w trzech sanktuariach diecezjalnych odbędą się tygodniowe odpusty maryjne związane z Narodzeniem NMP.

Pierwszy rozpocznie się już 1 września w sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej. Tydzień świętowania potrwa do 8 września, kiedy to o godz. 11 zostanie odprawiona uroczysta Suma. Będzie to dzień rolników i ludzi pracy, a także dziękczynienia za tegoroczne plony. Na zakończenie Mszy św. zostaną pobłogosławione wieńce żniwne i ziarno siewne.

Plan odpustu w Zawadzie.   Plan odpustu w Zawadzie.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Już 7 września w sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie rozpocznie się również tygodniowy odpust maryjny, który zakończy się 15 września. Sanktuarium chce także przypomnieć o Janie Wnęku w 150. rocznicę jego śmierci. Epitafium upamiętniające „wybitnego rzeźbiarza, lotnika i czciciela Matki Bożej Odporyszowskiej” zostanie odsłonięte 7 września o godz. 15. Główna uroczystość została zaplanowana na 8 września. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.

Plan odpustu w Odporyszowie.   Plan odpustu w Odporyszowie.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W bazylice katedralnej i sanktuarium Matki Bożej Bolesnej od 7 do 15 września potrwa tydzień maryjny pod hasłem „Maryja – Matka mojego Pana”. 8 września bp Wiesław Lechowicz będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 12. Z kolei 9 września o godz. 18 modlitwie będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż.

Wyjątkowym wydarzeniem tygodnia maryjnego będzie procesja z kopią łaskami słynącej Piety ulicami tarnowskiej starówki. Procesja odbędzie się 14 września po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.30.

Organizatorzy zapraszają również na koncert ewangelizacyjny „Jezus w Centrum”, który odbędzie się 13 września na Placu Katedralnym o godz. 19.30. W niedzielę 15 września w ogrodach oo. bernardynów od godz. 14 potrwa festyn rodzinny na zakończenie odpustu w tarnowskiej katedrze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama