Nowy numer 42/2019 Archiwum

Diecezja. 28 kandydatów do kapłaństwa

Na pierwszy rok do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie zostało już przyjętych 16 młodych mężczyzn. Kolejnych 12 zgłosiło się w drugim terminie rekrutacji.

Ilu chłopaków z drugiego terminu rekrutacji zostanie przyjętych na pierwszy rok formacji seminaryjnej - tego jeszcze nie wiadomo. Egzamin odbył się wczoraj, 2 września. Wiadomo jednak, że liczba kandydatów jest wyższa niż w roku ubiegłym. Przełożeni seminaryjni są przekonani, że to efekt modlitwy o powołania do służby kapłańskiej i zakonnej, którą podejmuje wiele parafii, osoby indywidualne, zakony i różne wspólnoty. W czasie Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, w dniu powołaniowym dziękował za nią rektor tarnowskiego seminarium ks. Jacek Soprych.

Regularnie modli się w tej intencji także wspólnota seminaryjna. Wczoraj miała swój finał modlitewna akcja G.R.O.M. (godzina rozeznawania otoczona modlitwą), podczas której modlono się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Litanią do bł. ks. Romana Sitki o odwagę w podjęciu decyzji wstąpienia do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie dla młodych mężczyzn z diecezji tarnowskiej.

Diecezja. 28 kandydatów do kapłaństwa   Choć modlitewna akcja GROM miała swój finał 2 września, to jednak jej inicjatorzy zachęcają do dalszej modlitwy o powołania. arch. Grupy SEMERON

Dziś ks. Tomasz Rąpała, opiekujący się seminaryjną grupą powołaniową SEMERON, która zainicjowała akcję i organizuje co roku dzień otwarty w tarnowskim WSD, zachęca wszystkich do modlitwy dziękczynienia i uwielbienia Boga za każdego z tych, którzy zdecydowali się na wstąpienie do seminarium. - Nie przestawajmy się modlić w intencji powołań! Niech nasza modlitwa będzie jeszcze żywsza i pokorniejsza. Jezus mówi, żeby prosić Pana żniwa, zatem prośmy razem i osobiście - apeluje.

Kapłan cieszy się, że kilku kandydatów do tarnowskiego seminarium to uczestnicy rekolekcji pomagających w rozeznaniu powołania "Chłopy do roboty" i "Męska decyzja", organizowanych przez grupę SEMERON. Wyższej niż w ubiegłym roku liczby kandydatów do seminarium nie odczytuje w kategoriach sukcesu, ale Bożej łaski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL