Nowy numer 8/2021 Archiwum

Arcybiskup Stanisław Budzik honorowym członkiem Chóru Mieszanego Canticum Iubilaeum

Chór Mieszany Canticum Iubilaeum z Limanowej w ostatnich dniach przebywał na Lubelszczyźnie. Zespół został zaproszony przez metropolitę lubelskiego.

Limanowski chór w czasie swojego pobytu na Lubelszczyźnie koncertował w Nałęczowie w kościele św. Jana Chrzciciela, wziął udział w uroczystościach odpustowych w Wąwolnicy, a także wystąpił przed lubelską publicznością. 

Koncert w archikatedrze zatytułowany "In virtute crucis" był dedykowany abp Stanisławowi Budzikowi z okazji 15. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej.

Występ chóru został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony owacją na stojąco. Na zakończenie chórzyści wręczyli metropolicie lubelskiemu, a w latach 1977-1980 wikariuszowi w Limanowej, tytuł honorowego członka Chóru Mieszanego Canticum Iubilaeum. 

W swoim słowie arcybiskup wyraził ogromne uznanie dla chóru za wysoki poziom artystyczny. Podziękował też wykonawcom za piękny repertuar  i przypomnienie mu „czasów limanowskich”. Chórzyści z Limanowej mieli też okazję zwiedzić pałac biskupi oraz wysłuchać historii opowiedzianych przez lubelskiego metropolitę związanych z archidiecezją lubelską. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama