Nowy numer 07/2020 Archiwum

Arcybiskup Stanisław Budzik honorowym członkiem Chóru Mieszanego Canticum Iubilaeum

Chór Mieszany Canticum Iubilaeum z Limanowej w ostatnich dniach przebywał na Lubelszczyźnie. Zespół został zaproszony przez metropolitę lubelskiego.

Limanowski chór w czasie swojego pobytu na Lubelszczyźnie koncertował w Nałęczowie w kościele św. Jana Chrzciciela, wziął udział w uroczystościach odpustowych w Wąwolnicy, a także wystąpił przed lubelską publicznością. 

Koncert w archikatedrze zatytułowany "In virtute crucis" był dedykowany abp Stanisławowi Budzikowi z okazji 15. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej.

Występ chóru został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony owacją na stojąco. Na zakończenie chórzyści wręczyli metropolicie lubelskiemu, a w latach 1977-1980 wikariuszowi w Limanowej, tytuł honorowego członka Chóru Mieszanego Canticum Iubilaeum. 

W swoim słowie arcybiskup wyraził ogromne uznanie dla chóru za wysoki poziom artystyczny. Podziękował też wykonawcom za piękny repertuar  i przypomnienie mu „czasów limanowskich”. Chórzyści z Limanowej mieli też okazję zwiedzić pałac biskupi oraz wysłuchać historii opowiedzianych przez lubelskiego metropolitę związanych z archidiecezją lubelską. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama