Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zmarł ks. Stanisław Nowak

Od 1989 do 2005 roku był proboszczem w parafii Kąty. Zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.

Ks. Stanisław Nowak urodził się 1 stycznia 1935 roku w Okocimiu. Egzamin dojrzałości złożył w Brzesku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali 9 lutego 1958 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Sarnów, Wielogłowy, Pilzno, Żegocina i Nawojowa.

W latach 1984-1989 pełnił urząd proboszcza parafii Nawojowa, a w latach 1989-2005 urząd proboszcza parafii Kąty. Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Nowy Sącz Południe i dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Czchów. Po złożeniu urzędu proboszcza pozostał w parafii Kąty w charakterze rezydenta. W roku 2004 został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Bochni.

Wprowadzenie ciała śp. księdza Stanisława do kościoła parafialnego w Kątach odbędzie się w czwartek (5 września) o godz. 17. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Kątach zostanie odprawiona w piątek (6 września) o godz. 13, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama