Nowy numer 2/2021 Archiwum

Polskie Davos rozpoczęte

W Krynicy Zdroju rozpoczęło się 3 września XXIX Forum Ekonomiczne, jedna z ważniejszych tego typu imprez w Europie.

W tym roku temat forum to „Europa jutra. Silna czyli jaka?”. W ponad 200 panelach, i kilku spotkaniach plenarnych bierze udział 4500 tys. gości.

- W sumie przygotowaliśmy dla naszych gości prawie 300 różnego rodzaju spotkań, w których mogą wziąć udział. To jest propozycja szeroka jak nigdy do tej pory. Tematyka spotkań jest rozległa. Są tematy stricte gospodarcze, ale i są takie, z  które z gospodarką nie mają wiele wspólnego. Są aktualne tematy, jak zagadnienie migracji. Ale są też tematy stale obecne na Forum w Krynicy od lat wielu, jak zagadnienie czy kapitał ma narodowość – mówi Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.

Od lat przyznaje się w Krynicy Zdroju wyróżnienie, którym jest tytuł „Człowieka Roku”. Spekuluje się, że w tym roku tytuł ten otrzyma premier Mateusz Morawiecki, który diś, 4 września będzie obecny na spotkaniach. Wcześniej tytuł ten otrzymali m.in. Beata Szydło, ale także Donald Tusk czy Bronisław Komorowski.

W tym roku wśród polityków w Krynicy Zdroju organizatorzy spodziewają się m.in. przedstawicieli polskiego rządu, ministrów: Krzysztofa Tchórzewskiego, Jerzego Kwiecińskiego, Jadwigę Emilewicz, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, a także obejmującego funkcję szefa NK, byłego ministra finansów Mariana Banasia.

Krynickie spotkania cenione są przez polityków z całego świata i przez biznesmenów. O Forum w Krynicy Zdroju mówi się, że to polskie Davos. - Mogę zaświadczyć, że ci ludzie czują głód wolnego rynku. Moja wizyta w Krynicy była jak zastrzyk świeżego powietrza – mówił o Forum Peter Schiff, prezes Euro Pacific Capital, gość jednego z wcześniejszych spotkań.

XXIX Forum Ekonomiczne potrwa do 5 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama