Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kto dołączył do grona pasierbieckich gości?

W sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia modliła się para prezydencka.

Andrzej Duda z żoną przyjechał do Pasierbca na obchody Europejskiego Dnia Języków, zorganizowane 9 września w miejscowej Szkole Podstawowej. Para prezydencka spotkała się z uczniami, wzięła udział w rozmowie z dyrekcją szkoły i nauczycielami, a na zakończenie wizyty w Pasierbcu prezydent Duda z żoną odwiedzili sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Kto dołączył do grona pasierbieckich gości?   Andrzej Duda z żoną przyjechał do Pasierbca na obchody Europejskiego Dnia Języków. Grzegorz Jakubowski /KPRP

Wiosną ubiegłego roku uczniowie z Pasierbca gościli w Pałacu Prezydenckim. Spotkali się wówczas z pierwszą damą i wspólnie z zespołem Pasierbiocki z dumą rekomendowali swoją miejscowość, zapraszając parę prezydencką do odwiedzin. 9 września doszło do rewizyty.

Kto dołączył do grona pasierbieckich gości?   Spotkanie pary prezydenckiej z uczniami. Grzegorz Jakubowski /KPRP

Dzieci były ciekawe, którego przedmiotu żona prezydenta uczyła się najlepiej, jakie wspomnienie z dzieciństwa przywołuje w pamięci najchętniej i jak swoją edukację wspomina A. Duda. Nie zabrakło także harcerskich wspomnień oraz rozmów o Pasierbcu, Małopolsce i jej mieszkańcach, których przywiązanie do ojcowizny, tradycji i wartości prezydent RP podkreślał szczególnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama