Nowy numer 3/2021 Archiwum

Diecezja. Czy zagraża nam ideologia LGBT i co na jej temat mówi Kościół?

Na te pytania odpowiedzą w październiku prelegenci Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Na wykłady można się zapisywać do końca września.

Już we wrześniu ruszył kolejny semestr Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Tematami wrześniowych spotkań były „Co Europa zawdzięcza chrześcijaństwu?” oraz „Co oznacza, że wartości chrześcijańskie to dobro wspólne Europejczyków?”.

Na kolejne wykłady można się jeszcze zapisywać do końca września. - W październiku proponujemy naszym słuchaczom refleksję nad ideologią LGBT oraz nauczaniem Kościoła w tej materii - mówi dyrektor UNSJPII ks. dr hab. Jan Bartoszek.

W listopadzie tematyka zajęć będzie związana z mediami oraz etyką w mediach, zaś w grudniu - przed miesięczną przerwą - z zasadą solidarności w nauczaniu Jana Pawła II oraz jej znaczeniem dla współczesnych Polaków.

Zajęcia prowadzone w ramach działalności uniwersytetu odbywają się raz w miesiącu, w dni powszednie, w godzinach od 17.00 do 19.00, i mają one miejsce w pięciu punktach naszej diecezji: w auli Jana Pawła II w Tarnowie (obok katedry), w auli przy bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu, w Bursie przy parafii św. Mikołaja w Bochni, w auli przy Bazylice św. Mateusza w Mielcu, oraz w Krużlowej w auli parafialnej. Udział w wykładach jest bezpłatny.

Wszystkie informacje na temat uniwersytetu, harmonogramu zajęć, tematyki wykładów, a także formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie unsjp2.edu.pl   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama