Nowy numer 3/2021 Archiwum

Widzimy się 5 października w Nowym Sączu

14. Synaj będzie duchowym przygotowaniem do Taizé we Wrocławiu.

W sobotę 5 października w Nowym Sączu odbędzie się 14. diecezjalne spotkanie młodych - Synaj. Rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 14 w hali widowiskowo-sportowej MOSiR, z której uczestnicy przejdą na nabożeństwo i Eucharystię do kościoła pw. Matki Bożej Niepokalanej, gdzie znajduje się pierwsze w Polsce sanktuarium św. Rity.

Jak zapowiada wydział młodzieżowy tarnowskiej kurii, spotkanie będzie stanowiło zaproszenie i duchowe przygotowanie do Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię, zwanej popularnie spotkaniem Taizé, które na przełomie roku odbędzie się we Wrocławiu. Gościem 14. Synaju będzie brat Wojciech ze wspólnoty w Taizé. W planie spotkania są integracja, konferencja, adoracja oraz posiłek i Msza św. Będzie możliwość spowiedzi.

Widzimy się 5 października w Nowym Sączu   Wolontariusze, którzy zgłosili się, by pomagać w organizacji Synaju. arch. FB Sącz Boga

Przygotowania do spotkania już trwają. Zaangażowanych w nie jest prawie 170 energicznych, uśmiechniętych i pełnych zapału młodych ludzi z Nowego Sącza i okolic.

Zgłoszenia grup parafialnych na 14. Synaj przyjmują dekanalni duszpasterze młodzieży do 29 września i to oni dokonują rejestracji całego dekanatu. Osoby indywidualne proszone są, by zgłaszały się poprzez formularz dostępny na stronie kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl.

Widzimy się 5 października w Nowym Sączu   Plakat wydarzenia.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama