Nowy numer 07/2020 Archiwum

Z błogosławieństwem Matki przejdź do galerii

Około 1 tys. maturzystów z diecezji tarnowskiej pielgrzymowało do jasnogórskiego sanktuarium.

Po raz 31. odbyła się diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Około 1 tysiąca młodych osób przyjechało do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej 20 września. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją ks. Krzysztof Ciebienia, duszpasterza akademickiego z Tarnowa.

O błogosławieństwo na czas nowego roku szkolnego i egzaminów maturalnych młodzi modlili się w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej. Eucharystii, koncelebrowanej m.in. przez księży z wydziału katechetycznego tarnowskiej kurii oraz księży katechetów, przewodniczył bp Stanisław Salaterski.

Po Mszy św. młodzi uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Po raz pierwszy organizatorem pielgrzymki był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.    

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama