Nowy numer 07/2020 Archiwum

Chwała, radość, spontan przejdź do galerii

W niedzielę 22 września w Centrum Sztuki Mościce odbyło się wielkie święto muzyki gospel zatytułowane "Tarnów Gospel Day".

Pod kierunkiem jednego z najbardziej znanych dyrygentów i instruktorów gospel w Wielkiej Brytanii - Colina Williamsa odbył się „Tarnów Gospel Day”. Polegał na organizacji warsztatów wokalnych dla Tarnowskiego Chóru GOS.PL.

W ciągu dwóch dni intensywnych prób chórzyści pracowali nad nowym repertuarem, który zaprezentowali podczas wieczornego koncertu w CSM. Gościem specjalnym wydarzenia był trzydziestoosobowy brytyjski chór The Celebration Choir, którego założycielem i liderem jest Colin Williams. Połączonym chórom GOS.PL i The Celebration Choir towarzyszył zespół instrumentalny złożony z tarnowskich oraz brytyjskich muzyków.

- Muzyka gospel ma charakter ekumeniczny, łączy chrześcijan we wspólnym uwielbieniu Boga. Kiedy śpiewamy utwory gospel, wypełnia nas radość i spontaniczność. Bardzo swobodnie wyrażamy swoje emocje, które łączymy z oddawaniem chwały Panu Bogu. Cieszy nas to, że muzyka gospel jest coraz bardziej popularna w naszym mieście. Mamy coraz więcej chórzystów, a spotykamy się w każdy wtorek w sali duszpasterstwa akademickiego w Tarnowie, przy kościele św. Józefa, o godz. 19 - mówi Katarzyna Sikora z GOS.PL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama