Nowy numer 2/2021 Archiwum

Chwała, radość, spontan przejdź do galerii

W niedzielę 22 września w Centrum Sztuki Mościce odbyło się wielkie święto muzyki gospel zatytułowane "Tarnów Gospel Day".

Pod kierunkiem jednego z najbardziej znanych dyrygentów i instruktorów gospel w Wielkiej Brytanii - Colina Williamsa odbył się „Tarnów Gospel Day”. Polegał na organizacji warsztatów wokalnych dla Tarnowskiego Chóru GOS.PL.

W ciągu dwóch dni intensywnych prób chórzyści pracowali nad nowym repertuarem, który zaprezentowali podczas wieczornego koncertu w CSM. Gościem specjalnym wydarzenia był trzydziestoosobowy brytyjski chór The Celebration Choir, którego założycielem i liderem jest Colin Williams. Połączonym chórom GOS.PL i The Celebration Choir towarzyszył zespół instrumentalny złożony z tarnowskich oraz brytyjskich muzyków.

- Muzyka gospel ma charakter ekumeniczny, łączy chrześcijan we wspólnym uwielbieniu Boga. Kiedy śpiewamy utwory gospel, wypełnia nas radość i spontaniczność. Bardzo swobodnie wyrażamy swoje emocje, które łączymy z oddawaniem chwały Panu Bogu. Cieszy nas to, że muzyka gospel jest coraz bardziej popularna w naszym mieście. Mamy coraz więcej chórzystów, a spotykamy się w każdy wtorek w sali duszpasterstwa akademickiego w Tarnowie, przy kościele św. Józefa, o godz. 19 - mówi Katarzyna Sikora z GOS.PL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama