Nowy numer 2/2021 Archiwum

Arcybiskup, Gość i RDN

W sobotę 28 września odbędzie się w Tarnowie Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.

W tym roku bohaterem forum będzie abp Józef Życiński, który jako biskup tarnowski był inicjatorem powstania diecezjalnego wydawnictwa „Biblos”, Portalu Diecezji Tarnowskiej, lokalnej edycji „Gościa Niedzielnego” oraz diecezjalnego radia RDN.

Forum rozpocznie się Mszą św. w tarnowskiej katedrze o godz. 9. Eucharystii będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Po Mszy św. w auli Urzędu Wojewódzkiego odbędzie druga część forum, na którą złożą się wykłady i komunikaty. O mediach w służbie ewangelizacji powie abp Budzik. Na pytanie, jaki był medialny horyzont posługi abp. Życińskiego w diecezji tarnowskiej, odpowie ks. dr Andrzej Turek, przewodniczący synodalnej komisji ds. mediów. W związku z trwającym V Synodem ks. dr hab. Michał Drożdż wygłosi wykład o wyzwaniach stojących przed mediami diecezjalnymi i parafialnymi.

Gościem forum będzie również Rafał Łączny z KAI, który opowie o sile medialnej promocji dobra. „Gościa Tarnowskiego” z perspektywy 25-lecia istnienia przedstawi ks. Zbigniew Wielgosz. O diecezjalnym radiu RDN opowie jego dyrektor ks. Piotr Adamczyk.

Forum będzie okazją do zaprezentowania innych mediów działających w diecezji: Portalu Diecezji Tarnowskiej, Telewizji Synaj oraz wybranej gazety parafialnej. W czasie forum odbędzie się również promocja książki „Od cesarza do dziennikarza”, która przedstawia krótką historię diecezji tarnowskiej opublikowaną na łamach „Gościa Tarnowskiego”.    

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama