Nowy numer 07/2020 Archiwum

Siostra na medal

S. M. Bogdana Kapałka ze zgromadzenia służebniczek dębickich została uhonorowana diecezjalnym medalem Dei Regno Servire.

Medal przyznał siostrze Bogdanie biskup tarnowski Andrzej Jeż na zakończenie Mszy św. w kaplicy w tarnowskiej kurii diecezjalnej.

Razem z biskupem Eucharystię celebrowali księża pracujący w kurii i instytucjach diecezjalnych. W modlitwie wzięli udział siostry zakonne i świeccy pracownicy.

S. Bogdana przez 28 lat pracowała w kurii jako sekretarka. - Biskup podziękował siostrze za wieloletnie poświęcenie oraz za wkład w przygotowanie i przebieg IV Synodu Diecezji Tarnowskiej - informuje s. Barbara Mądro.

Medal Dei Regno Servire.   Medal Dei Regno Servire.
Archiwum sióstr służebniczek

Diecezjalny medal „Dei Regno Servire” został ustanowiony przez bp. Wiktora Skworca. Biskup diecezjalny przyznaje go osobom, które wyróżniają się apostolską aktywnością w różnych wymiarach życia diecezji tarnowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama