Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mniszki w Łodzi

Siostry z klasztoru bernardynek w Zakliczynie-Kończyskach wzięły udział w Kapitule Federacji Sióstr Bernardynek.

Spotkanie odbyło się od 23 do 26 września w ośrodku konferencyjno-rekolekcyjnym archidiecezji łódzkiej w Porszewicach.

Siostry przyjechały ze wszystkich klasztorów w Polsce, a także ze wspólnoty w Białorusi. Okazją do zwołania kapituły była 560. rocznica powstania zakonu oraz 60. rocznica powstania Federacji Sióstr Bernardynek. Z uczestniczkami kapituły spotkał się abp Grzegorz Ryś, który celebrował w intencji zgromadzenia i federacji Mszę św.

Abp Ryś: kto jest krewnym Jezusa? Porszewice 2019
Archidiecezja Łódzka

Siostry odwiedziły też miejsca związane z życiem św. s. Faustyny. Odwiedziły Świnice Warckie, Głogowiec (dom rodzinny św. Faustyny), a następnie Aleksandrów Łódzki - miejsce zamieszkania i przyjęcia sakramentu bierzmowania przez s. Faustynę. Kolejnym punktem pielgrzymki była katedra łódzka - miejsce powołania s. Faustyny, oraz miejsce objawień w parku Wenecja; a ostatnim Dom Zakonny Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Krośnieńskiej.   

Siostry Bernardynki o swoim zgromadzeniu
Archidiecezja Łódzka

- W Polsce istnieje 9 klasztorów naszego zakonu, a dwa na Wschodzie. Jesteśmy zakonem kontemplacyjnym o charakterze klauzurowym. Do jubileuszu zakonnu i federacji naszych klasztorów przygotowałyśmy się przez dziewięciomiesięczną nowennę, prosząc o nowe powołania do naszego zakonu - mówi s. Weronika Węgrzyn, przełożona klasztoru w Kończyskach oraz prezes federacji.  

W "Gościu Tarnowskim" o zakliczyńskim klasztorze sióstr bernardynek warto przeczytać w:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL