Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bp Mirosław Gucwa

W październiku - Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym - zapraszamy do codziennej modlitwy za tarnowskich misjonarzy.

Papież Franciszek ustanowił października 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

„Gość Tarnowski” chce włączyć się w przeżywanie tego czasu zapraszając Czytelników do modlitwy różańcowej za tarnowskich misjonarzy. Na trzech kontynentach pracuje 56 księży i jedna osoba świecka. Codziennie, przez cały październik, będziemy przypominać sylwetki ambasadorów wiary Kościoła tarnowskiego prosząc o modlitwę w ich intencji.

Dziś, 1 października, przywołujemy bp Mirosława Gucwę. Pochodzi z Pisarzowej. Święcenia kapłańskie przyjął 12 czerwca 1988 roku w Tarnowie. W 1992 roku wyjechał na misje do Republiki Środkowej Afryki. W diecezji Bouar pracował jako proboszcz, rektor niższego seminarium duchownego, kanclerz kurii diecezjalnej, wikariusz generalny, a także jako przewodniczący diecezjalnej komisji Iustitia et PAX. Pełnił także posługę kapelana więzienia i szpitala w Bouar. Był twórcą międzywyznaniowej platformy religijnej, której celem jest budowanie pokoju w nękanym wojną domową kraju. W 2017 roku papież Franciszek mianował go biskupem diecezjalnym Bouar. Sakrę przyjął 11 lutego 2018 roku. Hasłem jego posługi biskupiej są słowa „Dla mnie żyć to Chrystus”.

Bp Gucwa podczas prymicyjnej Mszy św. w Limanowej powiedział, że wiele razy doświadczał mocy modlitwy różańcowej.

W czasie, kiedy zbliżali się rebelianci do Bouar w 2013 roku, kiedy wiedzieliśmy, że są już blisko zajęcia stolicy, prosiliśmy ludzi, aby każdego wieczoru o godz. 19 w każdej rodzinie odmawiany był Różaniec i rzeczywiście ludzie się modlili. Jestem przekonany, że dzięki tej modlitwie udało się uniknąć krwawego konfliktu w Bouar. Ludzie później dziękowali i przyznawali, że to działa. Modlitwa różańcowa dodawała im siły i mocy do wytrwania. Proszę was, abyście pamiętali o nas w modlitwie, prosząc o pokój dla nas, siłę i moc.

Zapraszamy do modlitwy za bp. Mirosława Gucwę. Zachęcamy także do włączenia się w modlitewną inicjatywę „Gościa Niedzielnego” "Jesteście otoczeni". Więcej o bp. Mirosławie przeczytacie w:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama