Nowy numer 07/2020 Archiwum

Nowy Sącz. Krucjata różańcowa

Przed ważnymi dla diecezji wydarzeniami młodzieżowym Synajem i Marszem dla Życia i Rodziny odbędzie się u św. Rity w Nowym Sączu całodobowe czuwanie.

W sobotę 5 października w Nowym Sączu został zaplanowany kolejny Synaj, czyli diecezjalne spotkanie młodych.

Po zawiązaniu wspólnoty w hali MOSiR młodzi przejdą do kościoła MB Niepokalanej, gdzie będą uczestniczyć w Eucharystii. Organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy młodych z całej diecezji. Synaj ma być przygotowaniem do Europejskiego Spotkania Młodych Taize we Wrocławiu pod koniec tego roku.

Nowy Sącz. Krucjata różańcowa

Z kolei w niedzielę 6 października ulicami Nowego Sącza przejdzie Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą św. w bazylice św. Małgorzaty, po której uczestniczy przemaszerują do sanktuarium św. Rity. Będzie to także tradycyjna procesja różańcowa ulicami miasta. Na Marszu spodziewanych jest około 10 tys. osób.

Nowy Sącz. Krucjata różańcowa  

Przed tymi ważnymi wydarzeniami diecezjalnymi wspólnoty działające w parafii MB Niepokalanej - sanktuarium św. Rity zapraszają na całodobową adorację połączoną z krucjatą różańcową w intencji ojczyzny, dzieci, młodzieży i spokojnego przebiegu obu wydarzeń.

Modlitwa rozpocznie się 4 października Mszą św. o 7.30 a zakończy 5 października o godz. 6.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama