Nowy numer 3/2021 Archiwum

Słowo o Maryi

Radiowo-Internetowe Studium Biblijne startuje z kolejnymi audycjami. Tym razem będą one poświęcone Matce Bożej.

Już 6 października na antenie diecezjalnego radia RDN zostanie wyemitowana pierwsza audycja nowego semestru Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego.

- Za nami cykl wykładów wprowadzających w lekturę Pisma Świętego, prezentacja najważniejszych postaci bliblijnych, próba odczytania z Biblii chrześcijańskiego Credo, pochylenie się nad tajemnicą Boga Ojca, Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego. Tematem Studium była także rzeczywistość Kościoła zapowiadanego w Starym Testamencie i urzeczywistniona w Nowym, a także sakramenty Kościoła - mówi ks. prof. Piotr Łabuda, inicjator Studium i jego wykładowca.  

W tym roku wykłady i audycje będą poświęcone Matce Bożej. - Maryja jawi nam się najpierw jako Niewiasta z Księgi Rodzaju, później jest zapowiadana poprzez biblijne postacie kobiet jak Anna czy Judyta. To będzie pierwsza część naszych spotkań, czyli próba zobaczenia Maryi w Starym Testamencie. Czytając Nowy Testament będziemy się starali namalować portret Matki Bożej, nakreślić główne rysy Jej historii. W trzecie części Studium skupimy się na mariologii pierwszych wieków chrześcijaństwa, obecności Maryi w sztuce i muzyce - dodaje ks. Łabuda.

Barbieri, Św. Łukasz malujący portret Matki Bożej.   Barbieri, Św. Łukasz malujący portret Matki Bożej.
AUTOR / CC 3.0

Zaproszenie do udziału w Studium skierował do diecezjan biskup tarnowski Andrzej Jeż. - Bardzo zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty, która znacząco wpisuje się w potrzebę katechezy dorosłych - pisze bp Jeż.

Audycje Studium będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 18 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 20. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych „Gościa Tarnowskiego” oraz radia RDN.

- W czasie każdej audycji będzie można odpowiedzieć na specjalne pytanie związane z omawianym tematem. Będzie też szansa na wygranie pielgrzymki do Ziemi Świętej ufundowanej przez biuro Trynity. O szczegółach poinformujemy podczas audycji - mówi ks. Łabuda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Do jakiej księgi Starego Testamentu nawiązuje autor Pierwszego Listu św. Piotra?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl

lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl

Sponsor