Nowy numer 07/2020 Archiwum

Bochnia. Odpust z paciorków

Od 7 do 13 października potrwa w bocheńskiej bazylice św. Mikołaja odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. W tym roku mija 85. rocznica koronacji Jej obrazu.

Preludium do tygodniowego świętowania będzie Ogólnopolski Festiwal Piosenki Maryjnej „Ad gloriam Deiparae”.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 5 października. Wieczorem o godz. 20 na scenie Oratorium św. Kingi wystąpi gość festiwalu Beata Bednarz. Ogłoszenie wyników i koncert laureatów zostały zaplanowane 6 października na godz. 16.

Bochnia. Odpust z paciorków

Główna uroczystość odpustu odbędzie się 7 października. - W tym dniu przypada 85. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Bocheńskiej. Mszy św. o godz. 17, transmitowanej przez diecezjalne radio RDN, będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Po Eucharystii o godz. 18 wyruszymy w procesji różańcowej, z obrazem Matki Bożej, na ulice miasta. Hasłem całego tygodniowego odpustu są słowa „W mocy Bożego Ducha odważnie bronić wiary” - mówi kustosz bocheńskiego sanktuarium ks. prał. Ryszard Podstołowicz. Szczegółowy plan odpustu znajdziecie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama