Nowy numer 3/2021 Archiwum

Andy w mieście przejdź do galerii

Pod hasłem "Ochrzczeni i posłani" 6 października siostry służebniczki dębickie zorganizowały w mieście festyn misyjny.

Festyn odbył się na terenach przy Miejskim Domu Kultury „Śnieżka”. Wokół niego powstało „miasteczko” misyjne.

W jednym z namiotów można było obejrzeć, a nawet zaopatrzyć się w drobiazgi związane z misjami. W innym zwłaszcza dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z lamami. Tuż obok był stragan mody boliwijskiej, a na ławeczce wyłożono przysmaki prosto z Andów. Cały czas grała muzyka, były świadectwa, zwiedzanie wystawy misyjnej i rozmowy o misjach i nie tylko.

– Pomysł zrodził się na kanwie decyzji papieża Franciszka, który ogłosił Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Chciałyśmy przybliżyć misje dębiczanom, ale też sobie, naszym siostrom. Chciałyśmy zaprosić do refleksji nad tym, w jaki sposób realizujemy działalność apostolską na co dzień. Wreszcie także pokazać działalność misyjną naszego zgromadzenia w Boliwii i Peru – mówi s. Maksymilla Pliszka, przełożona generalna zgromadzenia.

W Boliwii zgromadzenie pracuje od 1982, a w Peru od 2012 roku. – Dziś zapraszamy uczestników festynu, by – nie opuszczając Dębicy – dotarli do Boliwii i Peru, spotkali się z kulturą tych krajów – dodała witając uczestników s. Maksymilla. Wyraziła też nadzieję, że może w sercu kogoś zrodzi się pragnienie wyjazdu na misje. – Wszyscy przecież mamy się stawać misjonarzami, by przez nas inni mogli doświadczyć miłości Boga – dodała przełożona generalna.

W czasie festynu obecni byli w czasie festynu rodzice Helenki Kmieć, zamordowanej w boliwijskiej Cochabambie 2,5 roku temu świeckiej misjonarki. Chętnie o pracy na misjach opowiadały służebniczki pracujące na misjach w Boliwii i Peru, w tym s. Edigna Solecka z Cochabamba w Boliwii. Świadectwa głosiły również wolontariuszki z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama