Nowy numer 42/2019 Archiwum

V Synod Diecezji Tarnowskiej. Lubię rozmawiać o wierze(2)

O swoich doświadczeniach katechezy parafialnej mówią parafianie ze wspólnoty pw. MB Nieustającej Pomocy w Mielcu

Olga Apollo

Dla mnie świetna rzecz to spotkania seniorów. Czuję się młodo, ale swoje lata mam. Mamy raz w miesiącu Mszę św. i potem spotkanie w budynku „Kany”. Jest film religijny, jakaś prelekcja, czy konferencja, rozmowa, trochę śpiewania. Takie spotkania bardzo łączą. Ale to też katecheza, bo film czy prelekcja prowokuje do zadawania pytań, do szukania odpowiedzi, do dyskusji o wierze. To poszerza moje wiadomości, moje rozumienie wiary. Nawet jeśli są tematy, które mogą się powtarzać to nic nie szkodzi, bo wiele się zapomina, trzeba odnawiać w siebie rozumienie wiary. Podobnie cenię sobie krótkie konferencje przy okazji zmiany tajemnic różańcowych. Bardzo dobra sprawa. Modlimy się na różańcu, ale może winniśmy lepiej go rozumieć.

V Synod Diecezji Tarnowskiej. Lubię rozmawiać o wierze(2)   Krystyna i Stanisław Kabałowie. Grzegorz Brożek /Foto Gość

Krystyna i Stanisław Kabałowie

Jesteśmy w Domowym Kościele Ruchu Światło –Życie. Co miesiąc są spotkania w parafii, w danym kręgu. Parę razy w roku spotkania rejonowe. Czujemy się z formacyjnego punktu widzenia zaopatrzeni. Jednak odczuwamy pewne potrzeby katechezy związanej z apologią, z obroną wiary. Dziś dość łatwo zetknąć się z osobami niewierzącymi, bądź wierzącymi inaczej, którzy mają niezłą znajomość Pisma Świętego, realiów Kościoła, którzy gotowi są punktować katolików za wszystko. Zdarza się, że brakuje nam argumentów w rozmowach, dyskusji, a nieraz musimy dobrze zastanowić się co odpowiedzieć. Taka katecheza apologetyczna byłaby pomocą w podobnych sytuacjach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL