Nowy numer 2/2021 Archiwum

PiS zdeklasowało rywali w Małopolsce i na Podkarpaciu

W niektórych gminach poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wyniosło ponad 70 procent wszystkich głosów (WYNIKI CZĄSTKOWE).

W okręgu tarnowskim ponad 62 procent głosów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu jest PSL z ponad 12 procentami poparcia.

Nieco mniej od PSL ma Koalicja Obywatelska. Nieco ponad 7 procent głosów otrzymał KW Konfederacja Wolność i Niepodległość. Próg wyborczy nieznacznie przekroczyła Lewica. Najwięcej głosów na PiS oddano w powiecie dąbrowskim - ponad 70 procent. Na drugim miejscu jest powiat tarnowski z wynikiem ponad 67 procent głosów. W powiecie bocheńskim PiS otrzymał ponad 65 procent głosów, a w brzeskim ponad 63 procent.

W Sądeckiem PiS zdobyło poparcie ponad 65 procent wyborców, KO zdobyła nieco ponad 13 procent, PSL ponad 7 procent, blisko tego wyniku uplasowała się Konfederacja z wynikiem prawie 7 procent. Lewica otrzymała poparcie powyżej 6 procent. Najwięcej na PiS głosowano w powiecie nowosądeckim. Tutaj Prawo i Sprawiedliwość otrzymało ponad 70 procent głosów. Na drugim miejscu z poparciem ponad 10 procent jest KO. Ponad 6 procent mają Konfederacja i PSL. Na ostatnim miejscu jest Lewica z poparciem nieco ponad 5 procent. Najwięcej głosów na PiS oddano w gminie Grybów - ponad 78 procent głosów. Ponad 75 procent PiS otrzymało w gminie Łącko. Z wynikiem ponad 71 procent głosów Prawo i Sprawiedliwość zdobyło pierwsze miejsce w gminie Piwniczna - Zdrój.  

W powiecie limanowskim PiS otrzymało blisko 72 procent głosów. Powyżej 10 PSL, pozostałe komitety otrzymały średnio 7 procent poparcia. W powiecie nowotarskim najwięcej, bo blisko 67 procent głosów otrzymało PiS. Na drugim miejscu jest KO z wynikiem ponad 14 procent głosów. Kolejni na liście to Konfederacja - ponad 7 procent, PSL - ponad 6 procent i Lewica - ponad 5 procent.

W okręgu rzeszowskim zwycięzcą wyborów jest Prawo i Sprawiedliwość z poparciem ponad 62 procent głosów. Nieco ponad 14 procent ma KO, ponad 8 Konfederacja, zaś PSL i Lewica ponad 6 procent głosów. W powiecie mieleckim PiS zdobyło ponad 70 procent głosów. A w dębickim ponad 65 procent głosów.

W wyborach do Senatu w Sądeckiem zwyciężył Wiktor Durlak, który zdobył ponad 60 procent głosów. Mandatu nie zdobył Stanisław Kogut, który otrzymał blisko 40 procent głosów. W Tarnowie pierwsze miejsce zdobył prof. Kazimierz Wiatr, który uzyskał ponad 64 procent głosów. Do Senatu dostał się także Włodzimierz Bernacki z poparciem ponad 55 procent głosów.

Frekwencja wyborcza w Małopolsce wyniosła ponad 43 procent, zaś na Podkarpaciu ponad 53 procent.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama