Nowy numer 21/2020 Archiwum

Tymbark. XV Papieski Złaz na Mogielicy przejdź do galerii

Uczestnicy wędrówki dziękowali za św. Jana Pawła II podczas modlitwy różańcowej i Mszy św. przy papieskim krzyżu.

W tegorocznym złazie, który odbył się 12 października, wzięło udział ok. 50 osób.

- Wszyscy zebrali się o godz. 9 przy kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku, skąd rozpoczęła się 4,5-godzinna wędrówka na szczyt "Królowej Beskidu Wyspowego". Pogoda nam sprzyjała, a widoków jesiennych gór nie da się zapomnieć - mówi Emilia Puchała, uczestniczka złazu.

Papieski krzyż na szczycie Mogielicy. Po wyjściu na szczyt o godz. 13 wszyscy odmówili różaniec, a po nim uczestniczyli we Mszy św. pod przewodnictwem ks. Michała Łukasika.

- Dziękowaliśmy za św. Jana Pawła II niemal w przededniu rocznicy jego wyboru na papieża. A góry, z Tatrami na horyzoncie, przypominały nam, jak Ojciec święty je cenił - dodaje Emilia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama