Nowy numer 2/2021 Archiwum

15 lat Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie

Od 2004 roku ta jednostka naukowa wykształciła 8 doktorów, 116 licencjatów kościelnych i 851 magistrów.

W Krakowie 16 października 2019 świętowano 10. rocznicę przemianowania Papieskiej Akademii Teologicznej w Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. To pod jego skrzydłami dziś działa Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie, powołany do istnienia w 2004 roku. Wcześniej funkcjonował jako Instytut Teologiczny.

W ciągu 15 lat ta jednostka naukowa, jak wylicza jej dziekan ks. prof. Janusz Królikowski, wykształciła 8 doktorów, 116 licencjatów kościelnych i 851 magistrów.

Jednocześnie warto zauważyć, że tytuł profesora nadzwyczajnego UPJPII w Krakowie otrzymał ks. dr hab. Piotr Łabuda z Tarnowa. Rektor UPJPII w Krakowie mianował ks. prof. Marka Kluza zastępcą dziekana Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie. Także on i ks. dr Andrzej Dudek otrzymali nagrody Rektora UPJPII w Krakowie.

Ks. prof. dr hab. Józef Stala z Tarnowa, prorektor ds. potencjału naukowego i współpracy międzynarodowej UPJPII w Krakowie, postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, został wyróżniony srebrnym krzyżem zasługi, a także otrzymał medal Komisji Edukacji Narodowej od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.

1 października pierwszy rok studiów na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie rozpoczęło 24 alumnów WSD w Tarnowie oraz dziewięć osób świeckich. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama