Nowy numer 3/2021 Archiwum

Brzesko. Dycha z Muszlą przejdź do galerii

Spod sanktuarium św. Jakuba wystartował po raz pierwszy bieg z udziałem zawodników z całej Polski.

W tym roku mija pierwsza rocznica ogłoszenia brzeskiej fary sanktuarium św. Jakuba Apostoła przy Via Regia.

- Ten radosny fakt przypominaliśmy podczas nabożeństw, Dni Jakubowych, konferencji, a dzisiaj czynimy to na sportowo pod hasłem „Brzeska Dycha św. Jakuba”. Cieszy nas bardzo liczny udział dzieci na przygotowanym dla nich dystansie. Pobiegło na nim 200 dzieciaków. Z kolei bieg na 5 i 10 kilometrów zgromadził w sumie około 300 biegaczy - mówi kustosz sanktuarium św. Jakuba w Brzesku ks. prał. Józef Drabik.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy „Jakub” działający przy sanktuarium. Prezes klubu Tomasz Mikuliński podkreśla, że bieganie staje się coraz powszechniejsze.

- Chyba tylko chęci są potrzebne. Mam nadzieję, że inicjatywa się przyjmie i będziemy ją kontynuować - mówi pan Tomasz.

Ks. Józef Drabik gratuluje panu Romanowi, najstarszemu uczestnikowi biegu.   Ks. Józef Drabik gratuluje panu Romanowi, najstarszemu uczestnikowi biegu.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W biegu na 5 km wziął udział najstarszy uczestnik wydarzenia pan Roman, mający ponad 80 lat. - Zacząłem biegać 12 lat temu, kiedy zakończyłem moją przygodę z alpinizmem, wspinaniem się na szczyty gór w różnych zakątkach świata. Nie zrezygnowałem z aktywnego trybu życia, ponieważ chcę przynajmniej dorównać mojej mamie, która dożyła ponad 90 lat. Ponadto, kiedy biegam mam czas by pomyśleć, nie tylko o tym, czym żyję na ziemi, ale i o tym, co mnie czeka potem - mówi z uśmiechem biegacz.

Ksawery cieszy się z medalu i odblasku.   Ksawery cieszy się z medalu i odblasku.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Bieg był okazją promowania bezpieczeństwa na drodze poprzez noszenie odblasków. - Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 promowali noszenie odblasków w myśl hasła „Biegaj z odblaskami! Bądź widoczny!”. Przed startem rozdawali uczestnikom biegu odblaski w formie serc i uśmiechów, wykonane z folii odblaskowej - mówi ks. Jacek Walczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama