Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tuchów. O nowe powołania

Przełożeni i klerycy tarnowskiego WSD pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej.

Pielgrzymka odbyła się w sobotę. Przełożeni i alumni uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem ks. prof. Piotra Łabudy, tarnowskiego biblisty. Po Mszy św. wszyscy wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na placu sanktuaryjnym.

Mateusz Bogula z piątego roku podkreśla, że wszystkich jednoczy ważna intencja. - Jest to modlitwa o nowe powołania kapłańskie do naszego seminarium. Widzimy owoce tej modlitwy, bo w tym roku zgłosiło się więcej kandydatów do kapłaństwa - mówi kleryk.

Rektor WSD ks. dr Jacek Soprych dodaje, że cała wspólnota modli się również za dobroczyńców seminarium oraz za całą diecezję. Więcej przeczytacie na oficjalnej stronie diecezji tarnowskiej.

Klerycy z grupy "Semeron" razem z o. Tomaszem Rąpałą i ks. Sylwestrem Brzeźnym zapraszają młodych mężczyzn (16+) na rekolekcje do Krynicy-Zdroju. To kolejna odsłona rekolekcji "Męska decyzja". Tym razem bohaterem trzydniowego skupienia będzie św. Jan Chrzciciel. Rekolekcje odbędą się od 15 do 17 listopada. Więcej informacji na plakacie poniżej:

Tuchów. O nowe powołania  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama