Nowy numer 21/2020 Archiwum

Tuchów. O nowe powołania

Przełożeni i klerycy tarnowskiego WSD pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej.

Pielgrzymka odbyła się w sobotę. Przełożeni i alumni uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem ks. prof. Piotra Łabudy, tarnowskiego biblisty. Po Mszy św. wszyscy wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na placu sanktuaryjnym.

Mateusz Bogula z piątego roku podkreśla, że wszystkich jednoczy ważna intencja. - Jest to modlitwa o nowe powołania kapłańskie do naszego seminarium. Widzimy owoce tej modlitwy, bo w tym roku zgłosiło się więcej kandydatów do kapłaństwa - mówi kleryk.

Rektor WSD ks. dr Jacek Soprych dodaje, że cała wspólnota modli się również za dobroczyńców seminarium oraz za całą diecezję. Więcej przeczytacie na oficjalnej stronie diecezji tarnowskiej.

Klerycy z grupy "Semeron" razem z o. Tomaszem Rąpałą i ks. Sylwestrem Brzeźnym zapraszają młodych mężczyzn (16+) na rekolekcje do Krynicy-Zdroju. To kolejna odsłona rekolekcji "Męska decyzja". Tym razem bohaterem trzydniowego skupienia będzie św. Jan Chrzciciel. Rekolekcje odbędą się od 15 do 17 listopada. Więcej informacji na plakacie poniżej:

Tuchów. O nowe powołania  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama