Nowy numer 13/2020 Archiwum

Msza w Czarnym Lesie

– Stojąc przy grobach wojennych, uczę się, że pokój jest najważniejszy – mówi 12-letni Gabryś Burak.

W Charzewicach (parafia Domosławice) od 25 lat na cmentarzu z I wojny światowej spotykają się na modlitwie mieszkańcy okolicy.

– Cieszę się, że ludzi jest tak wielu, że tak wiele jest dzieci. Te spotkania są nauką wiary, patriotyzmu i historii – mówi ks. Marek Kądziołka, proboszcz z Domosławic. W tej miejscowości do szkoły chodzi 12-letni Gabriel Burak. – Wiem, co to za miejsce, wiem, co tu się wydarzyło i nie chciałbym nigdy, żeby to się powtórzyło – mówi. Tu, w Czarnym Lesie, doszło do krwawego starcia na broń białą, kiedy 19 listopada 1914 roku wojsko austriackie zostało zaskoczone przez Rosjan. – Dziś musimy pamiętać, jeśli chcemy zmieniać świat, że zło dobrem się zwycięża – przypomniał przewodniczący Mszy św. ks. prał. Jan Nowakowski, rodak z Charzewic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama