Nowy numer 15/2020 Archiwum

Świeć przykładem!

Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borkach koło Szczucina uczą się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Szkoła bierze udział w konkursie "Odblaskowa szkoła". 

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci uczniowie klas I-III  oraz IV- VIII uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji.

Prowadzący zwracali uwagę na zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, prawidłowego przejścia przez ulicę oraz jazdy na rowerze. Ponadto zwrócili dzieciom uwagę, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Świeć przykładem!   Na psach są dobrze widoczne m.in. dzięki odblaskom. arch. szkoły w Borkach

 W ramach akcji "Odblaskowa szkoła" uczniowie klas I-III uczestniczyli w szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe i mieli okazję wcielić wiedzę w życie podczas wspólnego wyjścia poza teren szkoły.

Świeć przykładem!   Przygotowanie do egzaminu na kartę rowerową. arch. szkoły w Borkach

Kolejnym realizowanym pomysłem w ramach projektu był udział w akcji "Sprzątanie świata" .Uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe wyruszyli sprzątać teren wokół szkoły.  Głównym celem było nie tylko posprzątanie najbliższej okolicy, ale również uświadomienie uczniom zasadności korzystania z elementów odblaskowych. To dzięki nim jesteśmy widoczni przez innych uczestników ruchu drogowego.

- W październiku realizowaliśmy kolejne przedsięwzięcie w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła”. Tym razem do promocji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym dzieci wykorzystały talent plastyczny i kreatywność! Zorganizowany został konkurs plastyczny „Bądź widoczny na drodze - Noś odblaski”. W ramach programu uczniowie przygotowują się też do egzaminu na kartę rowerową. Uczą się zasad ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach i korzystania z elementów odblaskowych - informuje Jacek Kryczka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borkach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama